Nasz CSR

 • Podpisanie Manifestu Klimatycznego przez Prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz

  Dnia 24 maja 2021 podczas wizyty gospodarskiej Pani Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podpisała się pod Manifestem Klimatycznym. W ten sposób deklarując przyjęcie jego założeń i postulatów jako program swojego działania służącemu dobremu stanowi środowiska naturalnego i przeciwdziałania nadmiernym zmianom klimatu.

   

  Mamy nadzieję, że działania samorządów będą uwzględniały zachowanie środowiska naturalnego w dobrej kondycji.

 • Operacja Czysta Rzeka 2021

  W roku 2021 włączyliśmy się do akcji „Operacja czysta rzeka”. To największa ogólnopolska akcja sprzątania rzek oraz ich okolic.

  Nasz sztab Ecol-Group w akcji wybrał rzekę Motławę na odcinku w Suchym Dębie.

  Szczegóły na stronie: https://operacjarzeka.pl/przylacz-sie/

 • Pomagamy w Kamerunie - Studnia Nadziei

  Dzięki współpracy pomiędzy Siostrami Dominikankami prowadzącymi misję w Kamerunie oraz Fundacją Studnia Nadziei a Ecol-Group udało się zrealizować projekt zakupu dwóch zbiorników retencyjnych i orynnowania tamtejszej świetlicy oraz wspólnoty.

   

  Mamy nadzieję zmieni to życie tamtejszych dzieci na lepsze oraz zagwarantuje uśmiech każdego dnia.

   

 • Biznes dla klimatu

  Podczas konferencji Stormwater Poland 2020 została podpisana Deklaracja Biznes dla klimatu.

   

  Podczas debaty przedstawiciele firm działających w branży ochrony wód tj.: Ecol-Unicon Sp. z o.o., HAURATON POLSKA, Wavin Polska, Veolia Polska, SAUR Polska oraz eksperci Manifestu Klimatycznego, przedstawili plany działania na rzecz przystosowania się do zmian klimatu.

   

  Debata zakończyła się podpisaniem deklaracji, dotyczącej podejmowanych działań w przyszłości na rzecz ochrony Klimatu. Cieszymy się, że inicjatywa ta została przyjęta z entuzjazmem.

 • Manifest Klimatyczny

  Powstał Manifest Klimatyczny z konkretnymi wskazówkami, co robić, aby zatrzymać degradację środowiska.

  Zdaniem ekspertów jego wdrożenie pozwoli na to, by w perspektywie 30 lat w Polsce rozwinęła się nieinwazyjna dla przyrody i klimatu, niskoemisyjna gospodarka. Autorami Manifestu Klimatycznego są  Jacek Zalewski, Andrzej Staniszewski i Marcin Chełkowski – wybitni specjaliści z zakresu gospodarki wodnej, czystości powietrza i gospodarki odpadami, autorzy opracowań naukowych z tych dziedzin.  Koordynację projektu prowadzi Wojciech Falkowski.

 • PERŁY W KORONIE ZIEMI

  „Perły w Koronie Ziemi” to projekt którego celem pokazanie jest jak mocno ECOL związany jest z naturą i środowiskiem.

  W ramach promocji marki Ecol współorganizował i/lub uczestniczył w projektach zaistnienia w wyjątkowych miejscach na ziemi, szczególnie takich które mają wpływ na globalne zmiany klimatyczne.

  Mniej

  Wytypowano trzy miejsca:Arktyka – Alaska – z najwyższym szczytem Ameryki Północnej – Mt. Mc.Kinley . Denali to bardzo specyficzna góra. Aby ją zdobyć należy cały ekwipunek wnieść na własnych barkach. W wyprawie w 2008 r. wzięło udział 8 osób z Polski w tym Wojciech Falkowski, który był jej kierownikiem. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo grupy oraz wsparcie alpinistyczne zabezpieczał znany himalaista Maciej Berbeka. Z Talkitny ekipa została przewieziona na lodowiec na wysokość 2000 mnpm. Następnie, posuwając się na nartach ski tourowych rozpoczęła wędrówkę do bazy. Warunki pogodowe były iście arktyczne. Częste zmiany pogody, duże opady śniegu, wiatr i słońce sprawiały wędrówkę niezmiernie ciężką ale i wyjątkową. Ważnym elementem wyprawy była dbałość o zachowanie czystości. Wszystkie śmieci w tym odchody były zbierane do specjalnych pojemników aby nie zanieczyszczać tego wspaniałego rejonu. Cel wyprawy – zdobycie szczytu – nie został osiągnięty z powodu bardzo złych warunków pogodowych. Nie mniej kontakt z przyrodą, ciekawe rozmowy ze strażnikami parku oraz realny, dwutygodniowy  survival na lodowcu poza kołem podbiegunowym pozostawiły niezapomniane wrażenia. Logo Ecol było stałym elementem każdego obozu a członkowie innych wypraw mogli zapoznać się z zakresem działalności Ecol.

  Antarktyda – z najwyższym szczytem – Mt. Vinson – to bardzo ważny element przyrodniczy kontynentu położonego na samym krańcu Ziemi. Grubość pokrywy lodowej Antarktydy stanowi  wielkie zasoby wody pitnej dla mieszkańców ziemi. Jest też wskaźnikiem ocieplenia klimatu naszej planety. Niestety co roku pokrywa lodowa tego kontynentu maleje. Co bardzo istotne, o ile przy oceanie możemy obserwować liczne zwierzęta (ptaki, foki, lwy morskie), o tyle w centrum kontynentu nie ma praktycznie żadnych śladów życia fauny czy też flory. Okolice szczytu Mt Vinson to przepiękna biała pustynia. Z tego też względu, podobnie jak na Alasce, niezwykle dba się tutaj o zachowanie nieskalanej czystości. Chodzi o to aby lokalne warunki zostały zachowane niezmiennie. Warunki klimatyczne jakie tu panują są naprawdę ekstremalne. Wiatry o sile 100 km/h oraz temperatury poniżej minus 20 stopniu są na porządku dziennym. Nasza międzynarodowa wyprawa  [w tym 4 członków z Polski] doświadczyła mrozu minus 45 stopni Celsjusza. Pomimo takich warunków klimatycznych w dniu 11 lutego 2011 roku na najwyższym punkcie Antarktydy załopotała flaga Ecol. Wyprawa organizowana była przez Antarctic Logistic Expedition i zakończyła się pełnym sukcesem.

   Azja – z najwyższym szczytem Mt. Everest. Celem tej wyprawy było wejście na „Dach Świata” i promowanie praktyk dbałości o środowisko naturalne. Himalaje stanowią główne źródło wody pitnej dla dużej części Azji w tym Chin i Indii. Początkowo wyprawa miała się odbyć w 2018 roku, jednak ze względów operacyjnych, ekspedycję przesunięto na rok 2019. Międzynarodowa wyprawa zorganizowana została przez amerykańską firmę Madisson Mountaineering pod przewodnictwem Garretta Madissona. Szczyt Mt Everest zdobyty został 23.05.2019 roku.

  Projekt „Perły w Koronie Ziemi” zaplanowano na lata 2008 – 2019, aby zaznaczyć rozwój Ecol w kolejnym dziesięcioleciu swojej działalności. Obecność w tak spektakularnych miejscach osób i marki Ecol buduje wizerunek firmy i realnie zaznacza aktywność biznesową spółki na rynkach zagranicznych. Dynamiczny rozwój marek z Ecol Group to sukces wspierany wysiłkiem wielu osób, lecz również realnymi działaniami budującymi wizerunek firm zaangażowanych w ochronę środowisko. Wierzymy, że sukces projektu jeszcze mocniej umocnił ten wizerunek.

  Wspieranie inicjatyw promujących działania na rzecz ochrony środowiska i zasobów wodnych to kluczowy kierunek działań strategii społecznej odpowiedzialności biznesu, którą realizuje Ecol i spółki Ecol Group. Angażując się w wyprawy takie jak „Perły w Koronie” pokazujemy przywiązanie marki do natury, w jej najczystszym wydaniu, doceniając pasję i wytrwałość ludzi angażujących się w ten projekt.

 • Międzynarodowa Konferencja na temat oczyszczalni hydrofitowych

  Firmy z grupy Ecol zostały sponsorem Międzynarodowej Konferencji na temat oczyszczalni hydrofitowych http://icws2016.org/sponsorship IWA Specialist Conference on Wetland Systems for Water Pollution Control.

  Jest to ważne wydarzenie dla Ecolu, ponieważ Ecol w 1991 roku wykonał jedną z pierwszych w Polsce hydrobotanicznych oczyszczalni ścieków w Gdańskim zoo, oraz na potoku Swelina. W związku z czym Wojciech Falkowski przygotował wystąpienie na temat realizowanych przez Ecol hydrofitowych oczyszczalni, a pracownicy Ecol mieli przyjemność zabrać uczestników konferencji i oprowadzić ich po wciąż doskonale działających obiektach. http://icws2016.org/conference/technical-tours. W ramach konferencji odbyło się także Forum dyskusyjne na temat „Możliwości zastosowania systemów hydrofitowych” w ramach którego Wojciech Falkowski jako ekspert dzielił się wiedzą na temat „Przywracania retencji wód na terenach zurbanizowanych”.

 • Filmy wspierające ochronę środowiska

  Ecol w ramach organizacji Ecol-Unicon wyprodukował 2 filmy wspierające ochronę środowiska. Filmy były prezentowane w szkołach i na uczelniach (linki do filmu: część 1,część 2). Ecol-Unicon również opublikował filmy Kropla 1 i Kropla 2 doskonale ukazujące drogę kropli przez urządzenia ochrony wód (link do filmu).

 • Szukamy talentów fotograficznych

  Ecol w ramach organizacji Ecol-Unicon szuka talentów fotograficznych, odbyły się już 4 edycje konkursu na najpiękniejsze fotografie wodne, konkurs co roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

 • Mckinley i Antarktyda

  Ecol prezentuje się w najczystszym środowisku, doceniając ludzi z pasją i wytrwale dążących do celu sponsoruje dwie wyprawy górskie, w 2009 na Mckinleya oraz w 2011 na Antarktydę.

 • Ecol angażuje się w rozwój sportu na Pomorzu

  W 2004 roku jako sponsor drużyny Motocross został wyróżniony przez Prezydenta Adamowicza, wielokrotnie też sponsorował Lechię Gdańsk – klub tenisowy.

 • Wojciech Falkowski członkiem Rady Konsultacyjnej Politechniki Gdańskiej

  2012-2016 Wojciech Falkowski zostaje powołany na członka Rady Konsultacyjnej Politechniki Gdańskiej w ramach której analizuje się sytuację PG-WILiS, praktyk studenckich, stypendiów, udziela wsparcia wiedzą jak przygotowywać do pracy w zawodzie. Jest to organ doradczy, który skupia ludzi z branży budowlanej.

 • Pomoc dzieciom

  Wojciech Falkowski od wielu lat angażuje się w pomoc dzieciom. W latach 2000-2010 był członkiem Lions Club w ramach którego aktywnie uczestniczył w sponsorowaniu i organizowaniu pomocy dla szpitali, domów dziecka i świetlic.

 • Wojciech Falkowski otrzymuje nagrodę od Prezydenta Kwaśniewskiego

  Ecol od wielu lat wspiera badania nad nowymi możliwościami ochrony oraz oczyszczania wód. Wojciech Falkowski otrzymał nagrodę od Prezydenta Kwaśniewskiego za wdrożenie oczyszczalni UNISEP BIO – dziś BIOFIT – sprzedawany przez firmę Ecol-Unicon – najbardziej sprawdzonej oczyszczalni przy autostradach.

 • Działalność Wojciecha Falkowskiego w Solidarności

  Wojciech Falkowski był działaczem podziemnej Solidarności, w ramach której drukował ulotki oraz rozwijał Radio Solidarność w Trójmieście. Więcej na ten temat w wywiadzie: Link do wywiadu oraz w książce Radio Solidarność w Trójmieście Maciej Pawlak.

Informujemy, iż w celu dostosowania strony do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności serwisu.